Merdiven

Hayat, sürekli yukarı tırmandığın bir merdiven. Herkes böyle çizdi resmi bugüne kadar. Hep bir sonraki basamağa geçmek mesele. Bir tilki mi yoksa  kaplumbağa mısın soru ve  hangi taraftasın, kaybedenlerden mi yoksa kazananlardan mı alın yazın.

Ayağını hep yukarı atmak için kaldırmalısın. Çünkü hayatın yolu yukarı ve en sonunda bulutlara değecek başın ve işte mutlu bir sonla karşılaştın….

Hayatın bir ilerleme olduğunu kabul ediyorum ama yolun nereye gideceğini ben seçmek istiyorum mümkünse. Değişim diyoruz ya, hep yukarı giderek değişmek istemiyorum mesela. Bazen aşağıda bir şey unutuyorum. Yada kaçırdığım bir sapak geliyor aklıma. Farklı bir yol vardı diyorum. Hatta gençliğimin şarkısı iki yol var diyorum hangisini seçeyim. Dursamda bazen ilerlediğimin bilincindeyim. Çünkü durdurduğum ayaklarım fakat zihnim seyahatte. Üstelik istediği yönde ve hedefte. Hadi söyle artık ne önemi var hangi tarafa gittiğinin ilerlediğin sürece. Belkide varman gereken yer tam olarak başladığın yerdi çok zaman önce…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s