Pofidik Yorgan

Bir gün dünyalar güzeli bir kızın annesi alışveriş yapmak için dışarı çıkmış. Eve geri dönerken gözüne yumuşaçık pofidik bir yorgan takılmış. 

Oooooo tam benim küçük kızama göre. Bu yorgana sarıldığında küçük kızımın çok mutlu olacağına, çabucak uykuya dalacağına, güzel rüyalar göreceğine ve sabah gülerek pıt diye gözlerini açacağına eminim. Hemen bu yorganı almalıyım demiş. Üstelik yanındaki çiçekli çarşafla birlikte. Çünkü benim küçük kızım çiçekleri çoook sever. 

Eve geldiğinde hemen çarşafları yıkayıp hazırlamış ve küçük kızını beklemiş. Küçük kız yorganı çok sevmiş. Sarılıp zıplamaya hatta uyumak için sabırsızlanmaya başlamış.

Uyku saati gelip yatağa girince kedisi Sütlaç ve yorganına sarılıp hemencecik uykuya dalmış. Dalmış dalmasına ama başlamış yorganına tekme atmaya.

Yorgan seslenmiş,

-heyyy küçük kız lütfen tekmeleme, heyyyy heyyyy diyorum küçük kız. Ama küçük kız duymamış bile. Tekmeler atıp yorganını ittirmeye devam etmiş. Yorgan seslenmiş seslenmiş boşuna. En sonunda küçük kızın tekmelerine dayanamamış.

-Ne güçlü bir küçük kız bu, beni en sonunda yere düşürdü. Offff çok ta canım yandı.  Peki küçük kız ne olacak, ya kedisi Sütlaç. Onları korumam, ısıtmam lazım yoksa üşürler, hastalanırlar. Sesimi duyurmam lazım.

Hadi yorgan daha yüksek bağır demiş kendi kendine. Bağırmış ta. Hem de cokk bağırmış. Defalarca küçük kıza seslenmiş, kedisi sütlaca, küçük kızın anne babasına ama ne yaparsa yapsın sesini duyuramamış. Tam pes edecekmiş ki küçük kız hapşurmuş. Eyvah demiş şimdi hasta olacak. 

Hapşurma sesine küçük kızın annesi babası uyanmış ve hemen odasına gelmişler. Yorganı yerde yatarken görmüşler ve alıp hemen küçük kızlarını örtmüşler.

Yorgan küçük kıza:

-lütfen bana sıkı sarıl küçük kız aynı benim sana sarıldığım gibi. Birbirimizi bırakmayalım olur mu.? Seni sabaha kadar sıcacık tutacağım söz veriyorum demiş. 

Güneş çıkıp ta sabah olunca küçük kızın saati çalmış uyandırmak için. Küçük kız küçük gözlerini açmış.

-Uuuuuuuuuhhh…. demiş ne harika bir sabah, değil mi Sütlaç. Sıcacık uyumuşum üstelik harika rüyalar gördüm. Hadi kalk Sütlaç sana üzerimi giyinirken anlatayım. Hadiiiiii… yaramaz Sütlaç, yorgandan ayrılmak istemiyorsun değil mi? Hayır akşam yine beraber sarılıp uyuyacağız merak etme. Bizi bu kadar güzel uyuttuğu ve ısıttığı için yorganımıza teşekkür edelim mi. Teşekkürler yorgan. 

One Comment Kendi yorumunu ekle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s